ONLINE PSYCHOTERAPIE

Psychoterapie ONLINE je dnes celosvětově běžná a oblíbená forma setkávání se s klienty. Praxe také ukazuje, že je v mnohých případech i efektivnější než ta prezenční - klient je z bezpečí a komfortu domova často rychleji připraven otevřít se terapeutickému procesu a dříve tak dojít k řešením, pro která přichází.

Důvody pro rozvoj terapií online jsou také bezpochyby časová a finanční úspora pro klienta nebo možnost vybrat si "svého" terapeuta i z druhého konce země. V neposlední řadě online forma umožňuje realizovat terapii i v komplikovanějších situacích, jako je nemoc, nepřetržitá péče o jinou osobu nebo při riziku různých pandemií.

Online forma setkávání je absolutně bezpečná a důvěrná. Realizuje se přes licencované platformy (MS Teams nebo Zoom), terapeut také garantuje diskrétnost v rámci prostoru, ze kterého pracuje (je tam sám).

Jediným nárokem na klienta v případě online setkávání je připojit se na schůzku (link) v daném čase, ze zařízení, které umožňuje audiovizuální přenos (kamera a mikrofon), tedy dnes téměř ze všech. Je velmi vhodné, pokud má klient také možnost být v čase, kdy probíhá terapie ničím nerušen a v prostředí, ve kterém může otevřeně hovořit.